Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych

Studenci
Konkurs ,,Quadrathlon informatyczny’’ w Instytucie Matematyki

Konkurs ,,Quadrathlon informatyczny’’ w Instytucie Matematyki

W dniu 7 marca 2019 roku w Instytucie Matematyki odbyła się druga edycja ,,Quadrathlonu informatycznego’’ - międzyszkolnego konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanego przy współpracy firm z branży IT: Kaliop Poland, Macrologic, OptiNav oraz DataMomentum.

Celem Quadrathlonu jest inspirowanie młodzieży  do głębszego zainteresowania informatyką i sprawdzenia swojej teoretycznej i praktycznej znajomości informatyki.  Konkurs ma również na celu promocję specjalności Programowanie na kierunku Informatyka, prowadzonego w Instytucie Matematyki. Partnerami tego kierunku są firmy OptiNav, Macrologic, Kaliop Poland, specjalizujące się w rozwoju i implementacji nowych technologii. Studia przygotowują absolwentów do pracy przy tworzeniu szeroko rozumianego oprogramowania oraz tworzeniu i utrzymaniu standardów kodu źródłowego i dokumentacji.

W zawodach wzięło udział osiem drużyn reprezentujących szkoły ze Słupska i okolic:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku oraz Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: 1 z n, Niech moc algorytmu będzie z Wami, Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym oraz Szperacz Internetowy. Szczegółowy opis konkurencji znajduje się na stronie Instytutu Matematyki.

Po zakończeniu konkurencji uczniowie mogli obejrzeć pokaz możliwości robotów i automatów firmy OptiNav. Odbyły się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm  Kaliop Poland, Macrologic oraz OptiNav.

Konkurs wygrała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku zajęli drugie miejsce, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z  II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Gratulujemy!

Kolejne miejsca zajęły drużyny z

4.  II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza

5. Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych  im. inż. Tadeusza Tańskiego

5. Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach

7. IV Liceum Ogólnokształcącego  im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

8. Zespołu Szkół Informatycznych

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Fotogaleria z wydarzenia

 

Znajdziesz nas tutaj