O studiach
Studia podyplomowe SAP w Praktyce: Modelowanie i Optymalizacja Procesów Biznesowych to studia doskonalące na poziom 6 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 14.11.2018 w sprawie charakterystyk drugiego stopnia efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 6-8 Polskiej Ramy Kwalifikacji (Dz. U. z 2018 r. poz. 2218).
Ogólne cele studiów podyplomowych SAP w Praktyce: Modelowanie i Optymalizacja Procesów Biznesowych
- Poznanie architektury, funkcjonalności i konfiguracji systemu SAP S/4HANA w celu przygotowania studentów do praktycznego wdrażania oraz optymalizacji rozwiązań IT w przedsiębiorstwach.
- Nabycie umiejętności analizy, optymalizacji i doskonalenia procesów biznesowych poprzez identyfikację kluczowych obszarów poprawy oraz wdrażanie efektywnych strategii biznesowych z wykorzystaniem narzędzi SAP Signavio.
- Rozwijanie kompetencji w zakresie business development i zarządzania przedsiębiorstwem z użyciem technologii SAP, dostosowanych do zmieniających się warunków branży IT.
- Kształtowanie umiejętności łączenia wiedzy technologicznej, analitycznej i biznesowej przygotowujących do przeprowadzenia kompleksowej analizy oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach.
Charakterystyka absolwenta
Absolwent studiów podyplomowych SAP w Praktyce: Modelowanie i Optymalizacja Procesów Biznesowych posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające efektywne łączenie zagadnień technologicznych, analitycznych i biznesowych w kontekście zarządzania przedsiębiorstwem z wykorzystaniem nowoczesnych systemów informatycznych.
W szczególności:
- zna architekturę, funkcjonalności oraz zasady konfiguracji systemu SAP S/4HANA i potrafi wykorzystać je do wspierania procesów biznesowych,
- posiada umiejętność analizy i optymalizacji procesów biznesowych, umożliwiającą identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz wdrażania nowoczesnych rozwiązań analitycznych,
- potrafi identyfikować nowe trendy oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstwa, wspierając procesy decyzyjne w oparciu o dane i analizy,
- posiada umiejętność łączenia zagadnień technologicznych z biznesowymi, co pozwala na holistyczne podejście do zarządzania i optymalizacji przedsiębiorstwa,
- posiada kompetencje interpersonalne, w tym komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zarządzania projektami.
Absolwent studiów podyplomowych SAP w Praktyce: Modelowanie i Optymalizacja Procesów Biznesowych jest przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach wykorzystujących systemy klasy ERP (w szczególności SAP), na stanowiskach operacyjnych, analitycznych lub doradczych.
Warunkiem zaliczenia studiów jest zaliczenie na pozytywną ocenę wszystkich przedmiotów (teoretycznych i praktycznych) przewidzianych w harmonogramie zajęć.